Teknoloji 15 Mayıs 2024

Netflix’te film ve dizi indirmek tarih oluyor!

Netflix kullanıcıları uygulama üzerinden dizi ve film indirerek istedikleri zaman bu içerikleri izleyebiliyor. Ancak son güncellemeyle birlikte yılların alışkanlığından vazgeçmek zorunda kalabilirler. Netflix’in Windows 10 ve 11 uygulamasında video indirme özelliğinin kaldırılacağı açıklandı.

Windows’ta dizi/film izleyen Netflix kullanıcıları, uygulamada büyük bir değişiklikle karşı karşıya. Dijital yayın devi, Windows uygulamasına gelecek bir güncelleme kapsamında çevrim dışı kullanımın önüne geçeceğini söyledi. Bu da dizi/film indirmenin mümkün olmayacağını gösteriyor.

Netflix’te film ve dizi indirmek tarih oluyor! 16

Netflix, Windows uygulamasında gösterdiği bildirim kapsamında değişiklikleri ele aldı. Güncellenmiş sürümün, yayın kalitesinde bazı artışlar sunacağını dile getirdi. Ancak bildirimin en dikkat çeken noktası artık çevrim dışı izleme desteğinin olmaması. Bu kapsamda film ve dizi bölümlerini indirmeye izin vermeyecek.
PlayStation 5 satışları zirvede! Bu oyun rekor kırdı

PlayStation 5 satışları 59,2 milyonu buldu. Yaklaşık dört yıldır pazarda olan konsol, beklentileri karşılamış durumda.

Bu karar, özellikle dizi veya filmleri internet bağlantısı olmadan izlemek isteyenleri etkileyecek. Birçok kullanıcının, metroda veya uçakta Netflix izlediğini düşünürsek oldukça tepki toplayacak gibi de görünüyor.

İndirme özelliğinin kaldırıldığı Netflix’in destek sayfasında da doğrulandı. Ancak bu kararın şimdilik Windows 10 ve 11’deki uygulamayı etkilediğini belirtelim. En azından bu aşamada macOS veya mobil uygulamada dizi/film indirebilirsiniz.

Netflix’te film ve dizi indirmek tarih oluyor! 17

Netflix uygulamasından içerik indirmek yasaklanmış olsa da, üçüncü taraf uygulamaların devreye gireceğini söyleyebiliriz. Bu uygulamaları kullanarak Windows’ta dizi/film indirmek mümkün olabiliri gibi duruyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
30
2024
0
Xiaomi’den elektrikli SUV hamlesi!

Xiaomi’den elektrikli SUV hamlesi!

Yarım saat içerisinde 50 bin sipariş ile rekor kıran Xiaomi SU7 modeli, şirketin elektrikli otomobil pazarına hızlı giriş yapmasına olanak...

Spread the love <3
Nis
03
2024
0
OctoAI wants to make private AI model deployments easier with OctoStack

OctoAI wants to make private AI model deployments easier with OctoStack

OctoAI (formerly known as OctoML), announced the launch of OctoStack, its new end-to-end solution for deploying generative AI models in...

Spread the love <3
Nis
16
2024
0
How to Create a Responsive HTML Email Template

How to Create a Responsive HTML Email Template

In this beginner-friendly guide, you’ll learn how to create a responsive email template. You’ll follow step-by-step instructions with code snippets...

Spread the love <3
Mar
27
2024
0
Adobe’s GenStudio brings brand-safe generative AI to marketers

Adobe’s GenStudio brings brand-safe generative AI to marketers

Brands want to use generative AI to personalize their marketing efforts — but they are also deathly afraid of AI...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?