Teknoloji 2 Haziran 2024

Off-Road için geliyor: JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor!

Çinli otomotiv sektörünün yeni yıldızlarından JAECOO, ilk üst düzey arazi aracı olan JAECOO 7 modelini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. İstanbul’da düzenlenen J-Drive etkinliğinde otomobil tutkunlarıyla buluşan otomobil arazi performansı ve diğer özellikleri ile beklentileri karşılayacak gibi duruyor.

JAECOO 7’yi rakiplerinden ayıran en önemli özellik, ARDIS – Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi. Bu sistem, aracın kum, çamur, kar gibi zorlu zemin koşullarında bile sürücüsüne kontrol ve güvenlik sağlıyor.

Off-Road için geliyor: JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor! 20

Sürücü kum, çamur ve kar modları arasında geçiş yaparak aracın her türlü arazi koşuluna anında uyum sağlamasını sağlayabiliyor. 200 mm’lik yerden yükseklik, 21 derecelik yaklaşma ve 29 derecelik uzaklaşma açıları ile JAECOO 7, engebeli arazilerde dahi sınıfının lideri bir arazi kabiliyeti sunuyor.
Kurşun geçirmez! DS 7 Vauban SUV geliyor

DS 7 Vauban hibrit SUV modeli, sınırlı sayıda üretilecek kurşun geçirmez özellikleri ile dikkatleri çekti. İşte fiyatı…

JAECOO 7, gücünü zorlu arazi koşullarına aktarırken Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi devreye giriyor. Bu akıllı sistem 0.1 saniyeden kısa sürede tepki vererek torku her bir tekerleğe ayrı ayrı ve anlık olarak dağıtıyor.

Böylece aracın kayması veya patinaj çekmesi engellenerek güvenli ve kontrollü bir sürüş deneyimi garantileniyor. Sistem ayrıca diferansiyel kilidinin kilitlenme fonksiyonunu taklit ederek otomobilin en zorlu engelleri dahi rahatlıkla aşmasını sağlıyor.

Off-Road için geliyor: JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor! 21

Üstelik sadece arazi performansıyla değil, aynı zamanda güvenlik donanımlarıyla da göz dolduruyor. Araçta, 5 adet uzunlamasına ve 3 adet yatay şeklinde konumlandırılmış yüksek dayanımlı çelik gövde çerçevesi kullanılmış.

Bu sayede çarpışma enerjisi etkili bir şekilde emilerek yolcu kabininin darbe alması engelleniyor. otomobilin 5.11 tona kadar tavan basıncına dayanıklı sağlam gövdesi de her türlü durumda üst düzey bir güvenlik sunuyor.

Off-Road için geliyor: JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor! 22

Bu otomobil teknolojik özellikleriyle de segmentinde fark yaratıyor. Aracın kalbinde saniyede 80 trilyon işlem gerçekleştirebilen 8155 çipi yer alıyor. Bu sayede 14.8 inçlik devasa multimedya ekranı ve W-HUD arazi tipi baş üstü göstergesi gibi özellikler hızlı ve akıcı bir şekilde çalışıyor.

540 derecelik panoramik şasi görüşü sunan gelişmiş çevre görüş sistemi ise sürücünün aracın etrafını 360 derece görmesini sağlayarak dar alanlarda manevra yapmayı ve engellerden kaçınmayı kolaylaştırıyor.

Off-Road için geliyor: JAECOO 7 Türkiye’de satışa çıkıyor! 23

Aracın dikkat çeken bir diğer özelliği ise 50W kablosuz hızlı şarj desteği sunan şarj sistemi. Bu sayede sürücüler sadece 40 dakika gibi kısa bir sürede telefonlarını yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj edebiliyorlar. AQS hava temizleme sistemi, negatif iyon jeneratörü ve PM0.3 filtresi ile gelen Net Kübik Yeşil Kabin, sürücü ve yolculara temiz ve sağlıklı bir seyahat ortamı sunuyor.

Lamine ön camlar ve özel ses yalıtım malzemeleri sayesinde kabine neredeyse hiç rüzgar veya yol sesi alınmıyor. Kısacası JAECOO 7, arazi kabiliyeti, zengin teknoloji donanımı ve konforlu iç mekanıyla sürücülerin gönlünde taht kurmaya aday gibi görünüyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
15
2024
0
iPhone satışları çakıldı! İşte sebebi

iPhone satışları çakıldı! İşte sebebi

Apple, bu yılın ilk çeyreğinde dünya genelinde iPhone satışlarında yaklaşık yüzde 10’luk bir düşüş yaşadı. Aynı dönemde, küresel akıllı telefon...

Spread the love <3
Nis
13
2024
0
5 reasons to attend TC Early Stage 2024

5 reasons to attend TC Early Stage 2024

TechCrunch Early Stage 2024 isn’t just another tech startup event — it’s the destination for early-stage startups to get hands-on,...

Spread the love <3
Nis
06
2024
0
Tanzanian students who struggle with English feel bullied - a major barrier to learning - The Conversation

Tanzanian students who struggle with English feel bullied – a major barrier to learning – The Conversation

Lecturer, University of Strathclyde Laela Adamson has received funding from the Education Development Trust (Tim Morris Award) and the UKRI...

Spread the love <3
May
30
2024
0

XGIMI, Türkiye pazarına giriyor! İşte satacağı ürünler

Çinli teknoloji şirketi XGIMI, akıllı projektör ve lazer TV alanındaki ürünleriyle Türkiye pazarına iddialı bir giriş yapıyor. Karfo Karacasulu distribütörlüğünde...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?