Teknoloji 2 Haziran 2024

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler!

Piyasaya sürülen pek çok yeni oyun genellikle ücretli olarak satışa sunuluyor. Tabii ücretsiz oyunlar da hiç yok değil. Bu yapımları oynamak için çeşitli platformlar da bulunuyor. Bizler de bu içeriğimizde ücretsiz oyun indirme amacıyla kullanabileceğiniz web sitelerini sizler için bir araya getirdik.

Ücretsiz oyun indirme için en iyi platformlar

Steam

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 28

Valve’a ait olan Steam, dünyanın dört bir yanından yüz milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan en büyük dijital oyun pazarı. Platform, Counter-Strike 2 ve Team Fortress 2 gibi ücretsiz oyunlarla dikkat çekiyor. Ayrıca Warframe, Overwatch 2 ve War Thunder gibi bedava oynanabilen oyunlar da katalogda yer alıyor.
Steam üzerinden oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyunlar!

Bu içeriğimizde Steam’de oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyunları bir araya getirdik. İşte o yapımlar…

Epic Games Store

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 29

Steam’in en büyük rakibi olan Epic Games Store da ücretsiz oyun indirme için kullanılabilir. Platform kataloğunda pek çok bedava yapım bulunuyorken, üstelik her hafta normalde ücretli şekilde satılan oyunlar bedava olarak dağıtılıyor. Oyuncuların çok sevdiği bu etkinliği birkaç yıldır sürdüren Epic Games Store, bir zamanlar GTA 5 gibi büyük yapımları da ücretsiz hale getirerek oldukça ses getirdi.

GOG.com

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 30

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından oluşturulan GOG.com da ücretsiz oyun indirme amacıyla kullanılabilecek web sitelerinden birisi. Platformda yer alan oyun sayısı Steam gibi yüksek olmasa da retro oyunları ve özel kampanyaları ile dikkat çekiyor.

Itch.io

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 31

Mart 2013’te kullanıma sokulan Itch.io, bağımsız geliştiricilerin kendi oyunlarını barındırıp satabileceği bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar, ücretliler ve ücretsizler karışık olacak şekilde 100 binden fazla oyuna erişim sağlayabilir. Geliştiriciler ise kendi geliştirdiği oyunları burada büyük kitlelere ulaştırabilir.
Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlar

Geniş bir oyun yelpazesine sahip olan Steam’de ücretsiz oyunlar da bulunuyor. Steam en iyi ücretsiz oyunlar listesi ile karşınızdayız. İşte keyifli vakit geçirebileceğiniz oyunlar!

Game Jolt

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 32

Tıpkı Itch.io gibi geliştiricilerin kendi oyunlarını tanıtma amacıyla kullandığı Game Jolt da ücretsiz oyun indirme için kullanılabilecek web sitelerinden birisi. Bu platform, sadece oyun indirmekle kalmayıp, oyuncular için bir sosyal medya işlevi de görüyor. Bu bağlamda milyonlarca kullanıcısı var.

Ubisoft Store

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 33

En büyük oyun yayıncıları arasında yer alan Ubisoft’un oyun mağazası olan Ubisoft Store‘da da ücretsiz oyunlar bulunuyor. Fakat bu oyunların diğer platformlara kıyasla oldukça az olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bonus: Amazon Prime Gaming

Ücretsiz bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler! 34

Ücretsiz oyun indirmek için kullanılabilecek web siteleri listemizin son sırasında ise Amazon tarafından sunulan Prime Gaming bulunuyor. Yalnızca Prime abonelerinin erişebildiği Prime Gaming platformunda, Epic Games Store’a benzer şekilde her ay birkaç oyun bedava şekilde dağıtılıyor. Üstelik bu oyunlar bazen AAA kalitede olabiliyor. Dolayısıyla takip etmekte fayda var.

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
29
2024
0
Klavyede “et” işareti (@) nasıl yapılır?

Klavyede “et” işareti (@) nasıl yapılır?

İlk önce mail adreslerinin daha sonra da sosyal medyadaki kullanıcı adlarının hayatımıza girmesiyle @ işareti kullanımı oldukça yaygınlaştı. Sanal klavyelerde...

Spread the love <3
May
11
2024
0
Garena is quietly making India-themed games even as Free Fire’s relaunch remains doubtful

Garena is quietly making India-themed games even as Free Fire’s relaunch remains doubtful

Game studio Garena found itself in the middle of a geopolitical struggle when the Indian government banned its hit game,...

Spread the love <3
May
23
2024
0
Japanese education reforms to further prepare students for globalisation - ICEF Monitor

Japanese education reforms to further prepare students for globalisation – ICEF Monitor

The Japanese government, over the past couple of years, has been directing panels of education experts to consider reforms that...

Spread the love <3
May
19
2024
0
F/p katili POCO F6 Pro tanıtılmadan ikinci ele düştü!

F/p katili POCO F6 Pro tanıtılmadan ikinci ele düştü!

POCO, bütçe dostu olması beklenen F6 Pro modelini 23 Mayıs’ta görücüye çıkaracak. Planlanan duyurudan bir hafta önce ise cihazın tüm...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?