Teknoloji 2 Haziran 2024

Apple bir iPhone’dan daha desteğini çekiyor!

Apple, eski ve modası geçmiş ürünler listesini güncelleyerek birkaç ürününden daha desteğini çektiğini açıkladı. Bu cihazlar arasından en çok dikkat çekeni ise iPhone 5S modeli oldu. 11 yaşındaki iPhone, resmi olarak eski ürünler kategorisine yerleştirildi.

2013 yılında piyasaya sürülen iPhone 5S; Touch ID’yi iPhone’a getiren ilk model olmuştu. Ayrıca Apple’ın ilk 64-bit mobil işlemcisi olan A7 çipten gücünü alıyordu. Bu da iPhone’un hem daha güçlü hem de daha verimli hale gelmesini sağladı.

Apple bir iPhone’dan daha desteğini çekiyor! 16

Birçok kullanıcı hala iPhone 5S kullanıyor olsa da, yazılım desteği almadığını belirtmek gerekiyor. Yaklaşık iki yıl önce satış ve desteği kesen Apple, iPhone 5S’in yaşam döngüsünün sonuna ulaştığını belirledi. Buna göre Apple ve yetkili onarım sağlayıcıları artık tamir hizmeti sunmayacak. Onarımlar için parça da temin edilemeyecek
Büyük dolandırıcılık! Apple 12 milyon dolar zararda

Apple’a dolandırılma şoku. Şirket bu sefer büyük bir dolandırıcılık ile yeniden gündemde. Apple’ın 12 milyon dolarlık bir kaybı var.

Günümüzde hala iPhone 5S kullanıyorsanız, Apple’ın yazılım ve tamir desteği vermediğinin altını çizmek gerekiyor. Bu da kullanıcıların daha yeni bir modele geçmesini zorunlu kılıyor. iPhone 5S’in iOS 12.5’ten daha yeni yazılım görmediğini de belirtelim.

Ayrıca Apple, 2015 yılında piyasaya sürülen 6. nesil iPod Touch ve 21.5 inç Retina 4K iMac’i de eski ürünler listesine ekledi. Bu cihazların yedek parçaları artık aktif olarak satılmayacak. Ancak Apple, parça tedariği sağlanması durumunda 2 yıla kadar destek sunacak.

Apple bir iPhone’dan daha desteğini çekiyor! 17

Öte yandan Apple, iPhone 16 serisi için vites artırdı. iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max olmak üzere dört modelin maket versiyonları sızdı. En dikkat çekici değişiklikler Pro modellerinin ekran boyutlarında oldu. Buna göre iPhone 16 Pro’nun 6,3 inç ve Pro Max’in ise 6,9 inç ekrana yer vereceği söyleniyor.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
02
2024
0
How to Use Object-Oriented Programming in C# – Explained With Examples

How to Use Object-Oriented Programming in C# – Explained With Examples

Welcome to this comprehensive guide on object-oriented programming (OOP) using C#. This article will delve into the four fundamental pillars...

Spread the love <3
May
04
2024
0
Three charged over killing of Sikh separatist leader in Canada - in incident which sparked diplomatic spat

Three charged over killing of Sikh separatist leader in Canada – in incident which sparked diplomatic spat

Three suspects have been charged by Canadian police over the killing of a Sikh separatist leader in Vancouver last June,...

Spread the love <3
Nis
24
2024
0
FAQ: frequently asked months of the year questions

FAQ: frequently asked months of the year questions

What are the 12 months in the year? The 12 months in the year, in order, are: January, February, March,...

Spread the love <3
Nis
19
2024
0
Israel threatened to respond - and it appears to have been carefully chosen

Israel threatened to respond – and it appears to have been carefully chosen

Israel threatened a retaliation, and it came before dawn on Friday morning. We’ll see what unfolds in the coming hours,...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?