Teknoloji 2 Haziran 2024

Oyuncular hangi oyunları ekranda izlemek istiyor?

Artık oyuncular, oyunları sadece oynamakla kalmayıp favori oyun dünyalarını sinema veya televizyon ekranlarında da izlemek istiyor. Hollywood’un da televizyon veya sinemaya uyarlamak için yeni gözdesi artık oyunlar. Son zamanlarda The Last of Us, Mario, Fallout gibi birçok oyunun uyarlaması ekranlarda izleyiciyle buluştu. Yeni bir anket oyuncuların, hangi popüler oyun serilerini ekranda izlemek istediğini ortaya koydu. İşte detaylar…

Ulusal Araştırma Grubu (NRG), 1.001 bilgisayar ve konsol oyuncusunu kapsayan bir anket gerçekleştirdi. Yapılan ankete göre oyuncular en çok The Legend of Zelda oyununun uyarlamasını izlemek istiyor. Ankette ikinci sırada Call of Duty, üçüncü sırada ise Grand Theft Auto yer aldı.

Oyuncular hangi oyunları ekranda izlemek istiyor? 16

Yapılan ankette ilk 10’a girmeyi başaran diğer oyunlar arasında ise Fortnite, Red Dead Redemption, The Sims, Minecraft, God of War, Mass Effect ve Final Fantasy yer alıyor. Ankette, son beş yılda yüzlerce eğlence serisinin popülaritesini takip eden NRG’nin Franchise IQ sistemi kullanıldı.
Artık Cyberpunk 2077 için kimse çalışmıyor

CD Projekt Red’in yeni verileri, şu anda hiçbir geliştiricinin Cyberpunk 2077 üzerinde çalışmadığını ortaya çıkardı. İşte detaylar…

Ayrıca ankete katılanların %72’si, oyun uyarlaması izlemenin onları tekrar aynı oyunu oynamaya teşvik edeceğini söyledi. %65’i ise uyarlamaların, sevdikleri oyunları yakın çevreleriyle paylaşmalarını kolaylaştırdığını açıkladı.

Ancak her oyun uyarlamasının sevildiği de söylenemez. Ankette de oyuncuların %77’si uyarlamaların orijinal oyunları gerçekten seven kişiler tarafından yazılıp yönetilmesi gerektiğine inanıyor. %59’u ise uyarlamaların, oyunu bilmeyen ve saygı duymayan kişiler tarafından yapıldığında duygusal olarak ihanet edilmiş hissettiklerini açıkladı.

Sony Pictures Entertainment, Nintendo ile live-action Legend of Zelda film uyarlaması üzerine çalıştığını geçtiğimiz kasım ayında açıkladı. Hızını alamayan Sony, Prime Video için bir de God of War dizisi geliştiriyor.

Jason Momoa ve Jack Black başrollü Warner Bros. imzalı Minecraft filminin de çekimleri geçtiğimiz nisan ayında tamamlandı. Minecraft’ın ayrıca Netflix için bir de dizi uyarlamasının yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl Barbie ile ortalığı kasıp kavuran Margot Robbie, LuckyChap yapım şirketi aracılığıyla The Sims oyun serisinin sinema uyarlamasının yapımcılığını üstlenecek.

Oyuncular hangi oyunları ekranda izlemek istiyor? 17

HBO’nun The Last of Us, Prime Video’nun Fallout ve Peacock’un Twisted Metal dizileri kısa sürede izleyicilerin favorisi haline geldi ve dizilerinin ikinci sezonları da şuan yapım aşamasında.

NRG araştırma direktörü Fergus Navaratnam-Blair, Hollywood’un yeni gözdesinin neden oyun uyarlamaları olduğu hakkında da açıklama yaptı:

“Oyunların telif hakları uzun yıllardır Hollywood’da göz ardı ediliyordu ancak son zamanlarda hikaye anlatıcıları bu konuda başarılı olmuş gibi görünüyor. Süper kahraman serileri gişede giderek daha fazla zorlanırken, birçok stüdyo yöneticisi oyunları yeni kurtarıcı olarak görüyor.”

Oyuncular artık oyunları izlemek istiyor ve bu uyarlamalar da Hollywood’da her geçen gün daha popüler hale geliyor. Ayrıca bu durum oyunlarla sinema ve televizyon arasındaki ilişkinin de giderek arttığını gösteriyor. Siz hangi oyunun film veya dizi uyarlamasını izlemek isterdiniz?

source

Spread the love <3

You may also like...

May
14
2024
0
ChatGPT’s new face is a black hole

ChatGPT’s new face is a black hole

OpenAI just announced a few updates to its flagship conversational AI model, ChatGPT, and among them is a new app...

Spread the love <3
Mar
28
2024
0
StealthMole raises $7M Series A for its AI-powered dark web intelligence platform 

StealthMole raises $7M Series A for its AI-powered dark web intelligence platform 

StealthMole, an AI-powered dark web intelligence startup that specializes in monitoring cyber threats and detecting cybercrime, announced Thursday that it...

Spread the love <3

Yeni projemiz Akgül Catering yayında !

Heyecanla duyurmak istiyoruz: Freelance Web Tasarımcı olarak son projemiz Akgül Catering için yepyeni bir web sitesi tasarladık ve şimdi sizlerle...

Spread the love <3
May
03
2024
0
Apple iPad event: What to expect

Apple iPad event: What to expect

So far, the biggest surprise about May 7’s “Let Loose” event is that it’s happening at all. We’re just over...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?