Teknoloji 2 Mayıs 2024

Safari yenileniyor! Nasıl olacak?

Safari yenileniyor! Nasıl olacak?

Apple, Safari tarayıcısını yapay zeka ile güçlendirmeye hazırlanıyor. Bu yenilik, iOS 18 ile birlikte Haziran ayında Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılacak. Safari’nin alacağı bu yapay zeka makyajıyla ilgili çok önemli detaylar paylaşılıyor.

Bu özelliklerden ilki zeki arama özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Safari, yerel olarak çalışan yapay zeka kullanarak içerikleri özetleyebiliyor. Apple’ın büyük dil modeli (LLM), bir web sayfasındaki konuları ve anahtar cümleleri tanıyıp bunları özetliyor. Bu özellik ChatGPT’ye yanıt olarak geliştirilmiş gibi görünse de cihazda gerçekleştiği için çok daha güvenli oluyor.

Safari yenileniyor! Nasıl olacak?
Safari yenileniyor! Nasıl olacak? 14

Web silgi özelliğiyle kullanıcılara web sayfalarındaki istenmeyen banner reklamlarını, görselleri, metinleri hatta tüm bölümleri kolay bir şekilde kaldırma imkanı sunuyor. Silinen içerikler oturumlar arası hatırlanıyor ve böylece aynı sayfayı ziyaret ettiğinizde yapılan değişiklikleri görebiliyorsunuz.


Safari yenileniyor! Nasıl olacak?

Safari’de şok güvenlik açığı! Gizli modda bile izleniyor

Safari kullanıcıları için güvenlik alarmı! iOS cihazları, gizli göz atma modunda bile takip edilebiliyor. İşte detaylar…

Safari’nin kullanıcı arayüzü de güncelleniyor. Yeni sayfa kontrol menüsü, daha önce farklı yerlerde bulunan seçeneklere kolay erişim sağlıyor. Zeki Arama ve web içeriğini silme özelliklerinin yanı sıra, yakınlaştırma seçenekleri, gizlilik kontrolleri, içerik engelleme seçenekleri, sayfa içi metin arama, okuyucu modu ve uzantı kısayolları gibi diğer özellikler de bu menüde yer alıyor.

Gelecek yıl Apple tarayıcısına, görseller arasında gezinirken tüketici ürünleri hakkında bilgi almanızı sağlayacak çok daha güçlü bir görsel arama özelliği ekliyor. Bu özellik, Siri’nin fotoğraflardaki bitkileri, evcil hayvanları ve anıtları tanıyan görsel arama özelliğine benzer şekilde çalışıyor.

Safari yenileniyor! Nasıl olacak?
Safari yenileniyor! Nasıl olacak? 15

Apple’ın Safari tarayıcısına yapacağı yapay zeka entegrasyonları, internet deneyiminizi önemli ölçüde dönüştürebiliyor. Bu yenilikler daha akıllı arama yetenekleri, kişiselleştirilmiş içerik filtreleme ve gelişmiş görsel arama özellikleri sunarak kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

Bu gelişmeleri izlerken, Apple’ın nasıl bir denge kuracağı ve yapay zeka teknolojilerini nasıl sorumlu bir şekilde entegre edeceği merak ediliyor. Bu yenilikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Apple’ın Safari’ye entegre etmeyi planladığı yapay zeka özellikleri, günlük internet kullanımınızı nasıl etkileyecek?

Safari yenileniyor! Nasıl olacak?
Safari yenileniyor! Nasıl olacak? 16

Yorumlarınızı paylaşarak, bu teknolojik yeniliklerin nasıl şekillendirileceği üzerine bir tartışma başlatabilir ve düşüncelerinizi diğer teknoloji meraklılarıyla paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere yazabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

May
11
2024
0

Microsoft Edge özelliği GPT-4 ile ışık hızına ulaşacak!

Microsoft, Edge tarayıcısının otomatik doldurma özelliğine büyük bir güncelleme getiriyor. Şirket, bu özelliği yapay zeka teknolojisiyle harmanlayarak kullanıcıların daha karmaşık...

Spread the love <3
Nis
23
2024
0
Oura’s smart ring hits Target stores

Oura’s smart ring hits Target stores

Oura on Monday announced that its smart ring will be available in select Target stores in the U.S. The deal,...

Spread the love <3
Nis
17
2024
0
16 GB RAM, 45W hızlı şarj! vivo V30e 5G özellikleri ortaya çıktı

16 GB RAM, 45W hızlı şarj! vivo V30e 5G özellikleri ortaya çıktı

vivo, akıllı telefon kataloğunu genişletmek için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda şirket, yakında yeni v30E 5G modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Merakla...

Spread the love <3
Nis
15
2024
0
5G’li Huawei Mate 70 serisi için tarih verildi!

5G’li Huawei Mate 70 serisi için tarih verildi!

2019 yılında ABD tarafından kara listeye alınan ve pazar payının büyük bir çoğunluğunu rakiplere kaptıran Huawei yaptırımların yaralarını sarmaya devam...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?