Teknoloji 15 Mayıs 2024

Türkiye’ye özel Tesla Model Y için beklenen haber geldi!

Tesla, ülkemizdeki faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor. Şirketin yüzde 10’luk ÖTV dilimine girecek Model Y versiyonları için çalışmalar hız kazandı. Haziran ayında teslimatına başlanacak Tesla Model Y araçların Hardware 4 (HW4) ile geleceği ortaya çıktı. Peki Tesla Hardware 4 nedir?

Tesla geçtiğimiz ay radikal bir karar aldı ve Türkiye’deki Model Y fiyatını değiştirdi. ÖTV vergisi, eğer araç 160 kW’dan düşük bir güce sahipse yüzde 10 olarak belirleniyor. Bu kapsamda şirket, Türkiye’deki vergi dilimine uygun motor gücü bulunan bir model çıkarttı.

Ülkemize yüzde 10’luk ÖTV diliminden giriş yapacak Model Y için yeni detaylar ise Hakkı Alkan tarafından paylaşıldı. Buna göre Haziran ayında sahipleriyle buluşması beklenen elektrikli araçların Hardware 4 altyapısına sahip olacağı belirtildi.
Tesla Model Y 1.8 Milyon TL oldu! Tarihi indirim geldi!

Tesla Model Y için büyük güncelleme! Artık Tesla Model Y daha uygun fiyatlı. Peki nasıl? Tüm detaylar haberimizde…

Hardware 4 altyapı aracın baştan aşağı farklı olmasının önünü açıyor. Başta FSD otonom sürüş olmak üzere aracın genel performansında artış vadediyor. Örneğin, Çin’deki HW4 platformuna yer veren Tesla modellerinde FSD’nin 425 metreye kadar görüş açısına sahip olduğu biliniyor.

Ayrıca HW4, çip hesaplama gücünde beş kat artış sağlayarak aracın daha hızlı yanıt vermesine olanak tanıyor. Bu yüzden ülkemize yüzde 10 vergi dilimiyle girecek modelin de HW4 altyapısına sahip olması oldukça önemli.

Shiftdelete.net

Şu anda arkadan çekişli Model Y 220 kW’lık motor gücüne sahip. Mühendisler, yazılım ile bu motor gücünü 159 kW’a düşürerek, Türkiye’de satılan Model Y’lerin fiyatını da aynı oranda düşürmüş oldu.

Peki siz yeni Model Y hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

source

Spread the love <3

You may also like...

Mar
21
2024
0
Eğitmenlerin ve velilerin gözüyle Türkiye&#039;de İngilizce eğitimi - Hürriyet

Eğitmenlerin ve velilerin gözüyle Türkiye'de İngilizce eğitimi – Hürriyet

PaylaşÖğretmenler dil becerileri kazandırmaya çalışırken, ebeveynler de çocuklarının dil yolculuğunu şekillendirmekle aktif olarak meşgul oluyor. Bu aralar özellikle yaz okulları...

Spread the love <3
Nis
16
2024
0
Adobe’s working on generative video, too

Adobe’s working on generative video, too

Adobe says it’s building an AI model to generate video. But it’s not revealing when this model will launch, exactly...

Spread the love <3
Mar
02
2024
10
Letting algorithms guide our path to the next great invention

Letting algorithms guide our path to the next great invention

January 16, 2024 The home team discusses a new alternative to smartphones, how AI will impact scientific research and journalism,...

Spread the love <3
May
10
2024
0

Windows 11’de büyük yenilik! Başlat menüsü değişiyor

It’s time for the Start menu to become extensible!✨Windows 11 β build 26212 quietly introduces support for “Start Menu Companions.”...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?