Teknoloji 30 Nisan 2024

WhatsApp video gönderme hatası için ilginç çözüm!

WhatsApp video gönderme hatası için ilginç çözüm!

Can sıkan WhatsApp video mesaj gönderme hatası için ilginç bir çözüm ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi bazı WhatsApp kullanıcıları, dün itibariyle can sıkan bir hatayla karşılaştı. Buna göre WhatsApp üzerinden video gönderme sırasında bir hata mesajı karşılarına çıktı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Meta, söz konusu hatanın çözümü için uğraşıyor.

Ortaya çıkan hatanın sadece Android telefonlardan çekilen video görüntüleri etkilediğini hatırlatmak gerekiyor. Zira, iPhone telefonların çektiği videolar bu hatadan ilginç bir şekilde etkilenmiyor. Peki bütün WhatsApp Android kullanıcıları bu video gönderme hatası ile karşı karşıya mı? Aslında ortaya çıkan ilk bulgulara göre sadece WhatsApp Beta kullanıcıları bu hata ile karşılaştı.

Yani WhatsApp Beta sürümü kullanmıyorsanız muhtemelen video mesaj gönderme hatası yaşamayacaksınız. Bu hatanın sadece Android ile çekilen videolarda ortaya çıkması da oldukça ilginç. Buna göre WhatsApp Beta, Android ile çekilen videoların uzantısını son beta sürümü sonrası tanımamaya başladı.

WhatsApp video gönderme hatası için ilginç çözüm!
WhatsApp video gönderme hatası için ilginç çözüm! 12

WhatsApp Beta Android kullanıcıları ise video gönderme sorunu için geçici bir çözüm buldu. Eğer WhatsApp’ın bir önceki 2.23.8.85 sürümüne dönebilirseniz hata ortadan kalkıyor. Ancak Google Play Store, hali hazırda sürüm düşürmeye izin vermiyor. Bu anlamda kullanıcılar WhatsApp’ın bir önceki sürümünü dışarıdan yüklemeyi tercih ediyor. Ancak dışarıdan uygulama yüklemenin riskli olduğunu da hatırlatmakta fayda var.


WhatsApp video gönderme hatası için ilginç çözüm!

Chrome için en iyi 15 WhatsApp uzantısı

WhatsApp’ı daha verimli, eğlenceli ve üretken hale getirmenize yardımcı olacak Chrome için en iyi 15 WhatsApp uzantılarının listesi.

Şu an için Meta, WhatsApp Android video gönderme hatası için bir güncelleme yayınlamış değil. Ancak gelen bilgilere göre çok yakında Beta kullanıcıları için bu tür küçük bir güncelleme karşımıza çıkacak. Doğrusu iPhone kullanıcılarının Android ile çekilen video gönderme sorunu yaşaması çok daha nadir. Bu anlamda güncelleme muhtemelen Android tarafına gelecek.

iPhone tarafında çekilen videolar MOV formatında karşımıza çıkıyor. Şu ana kadar WhatsApp üzerinden MOV videoları göndermede ise bir hata ortaya çıkmış değil.

Peki siz bu can sıkıcı WhatsApp hatası ile karşı karşıya kaldınız mı? Sizce bu hatanın sadece Android ile çekilen videoları etkiliyor olması, Meta’nın dikkatsizliğinden mi kaynaklı? Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
09
2024
0
Galaxy Z Fold 6’nın kamera özellikleri belli oldu!

Galaxy Z Fold 6’nın kamera özellikleri belli oldu!

Katlanabilir telefon işindeki çalışmalarını sürdüren Samsung‘un önümüzdeki aylarda vitrine çıkarmaya hazırlandığı Galaxy Z Fold 6 için geri sayım resmen başladı....

Spread the love <3
Mar
05
2024
9
Yeni Garfield filmi fragmanı yayınlandı! Ne zaman çıkacak?

Yeni Garfield filmi fragmanı yayınlandı! Ne zaman çıkacak?

Animasyon ve beyaz perdenin ikonik karakterlerinden biri olan Garfield, yeni filmi ile tekrardan sinema dünyasına dönmeye hazırlanıyor. Chris Pratt ve...

Spread the love <3

Do Zero às Primeiras Consultas com SQL | SQL Básico – Parte 1

Neste vídeo introduzimos os fundamentos do SQL – “Structured Query Language” ou “Linguagem de Consulta Estruturada”, em … Spread the...

Spread the love <3

Google Gemini Course for Beginners

Google Gemini is a cutting edge AI model that is a competitor of GPT-4. We just released a course on...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?