Teknoloji 5 Haziran 2024

Xiaomi, kârını ikiye katladı! Nasıl başardı?

Xiaomi, 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, bu dönemde düzeltilmiş net kârını bir önceki yıla göre yüzde 100,8 oranında artırarak 896 milyon dolar dolara yükseltti ve yeni bir rekora imza attı. İşte tüm detaylar…

Xiaomi’nin toplam geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak 10.4 milyar dolara ulaştı. Bu sonuçla birlikte şirket, iki çeyrek üst üste çift haneli gelir artışı kaydetmiş oldu. Xiaomi’nin brüt kâr marjı da 2024’ün ilk çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine göre 2,8 puan artarak yüzde 22,3’e yükseldi.

Xiaomi, kârını ikiye katladı! Nasıl başardı? 14

Şirketin bu başarısında, akıllı telefon, IoT ve yaşam tarzı ürünleri ve internet hizmetleri olmak üzere üç ana iş kolunda da elde edilen çift haneli gelir artışının büyük payı bulunuyor. Özellikle akıllı elektrikli araç sektöründeki güçlü performans Xiaomi’nin büyümesinde önemli rol oynadı ve sonuçların piyasa beklentilerini aşmasını sağladı.
Oyuncular buraya! ASUS ROG, yeni ürünlerini tanıttı

ASUS Republic of Gamers (ROG), COMPUTEX 2024 fuarında oyunculara yönelik, performans odaklı birçok yeni ürün ve teknoloji tanıttı.

Şirket, 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla 17.5 milyar dolarlık nakit rezervine ulaştı. Şirket, ilk çeyrekte araştırma ve geliştirme faaliyetlerine bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25,4 artışla 717.5 milyon dolar yatırım yaptı.

Küreselleşme ve premiumlaştırma stratejilerinin etkisiyle Xiaomi’nin küresel akıllı telefon satışları, ilk çeyrekte yüzde 33,7 artarak 40,6 milyon adede ulaştı. Şirket, böylece art arda üç çeyrek boyunca yıllık bazda büyüme kaydetti. Akıllı telefon gelirleri de, üst üste dördüncü çeyrekte artarak 6.4 milyar dolara ulaştı.

Xiaomi’nin IoT ve yaşam tarzı ürünleri kategorisi, ilk çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 21 artışla 20,4 milyar RMB gelir elde ederek tarihi bir rekora imza attı. Bu kategoride brüt kâr marjı da, bir önceki yıla göre 4,1 puan artarak yüzde 19,9 ile rekor seviyeye ulaştı.

Şirketin ilk akıllı elektrikli aracı olan Xiaomi SU7, 28 Mart 2024’te resmi olarak piyasaya sürdü. 30 Nisan itibarıyla Xiaomi SU7 Serisi için 88 bin 63 adet kesinleşmiş sipariş alındı. 15 Mayıs itibarıyla ise toplam 10 bin araç teslim edildi.

Şirket 2024 yılı sonuna kadar 46 şehirde 219 satış mağazası ve 86 şehirde 143 servis merkezi açmayı planlıyor. Elektrikli araç üretim kapasitesine güvenen Xiaomi, 2024 yılı için 100 bin adetin üzerinde araç teslimatı hedefliyor. Bu hedefe ulaşmak için Haziran ayında çift vardiya üretime başladı.

source

Spread the love <3

You may also like...

Haz
03
2024
0

İnşaatta plastik tuğla dönemi! Çelik kadar sağlam

İnşaat sektörünün yeni gözdesi plastik tuğla, üstünden buldozer geçse de ‘bana mısın’ demiyor! Plastik kirliliği dünyamızı tehdit etmeye devam ederken,...

Spread the love <3
Mar
30
2024
0
Trump criticised for posting video with image of Biden hog-tied

Trump criticised for posting video with image of Biden hog-tied

Donald Trump has faced fresh criticism after posting a video showing an image of President Joe Biden hog-tied on the...

Spread the love <3
Nis
15
2024
0
Citroen Basalt Vision yenilikçi tasarımıyla piyasaya çıkıyor!

Citroen Basalt Vision yenilikçi tasarımıyla piyasaya çıkıyor!

Citroen, Basalt Vision adını verdiği yeni nesil SUV aracını resmi olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor. C3 serisine oldukça benzediği belirtilen modelin,...

Spread the love <3
Mar
31
2024
0
How React JS Works? ReactJS Explained #shorts

How React JS Works? ReactJS Explained #shorts

Learn Full Stack Development: https://cdm.sh/fullstack Free HTML5 + CSS3 Course: https://cdm.sh/htmlcsscourse Free … Spread the love <3

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?