Teknoloji 5 Haziran 2024

Qualcomm, Samsung’un 2nm teknolojisine göz dikti

Qualcomm, son yıllarda yüksek performanslı Snapdragon işlemcilerinin üretiminde Samsung Foundry’den uzaklaşmıştı. Ancak şirket karar değiştirmiş gibi görünüyor zira gelecek nesil Snapdragon işlemcileri için Samsung Foundry ile tekrar işbirliği yapma konusunda ciddi bir ilgi gösteriyor.

Qualcomm, Muhtemelen 2025 yılında piyasaya sürülecek olan Snapdragon 8 Gen 5’in üretiminde Samsung’un 2nm işlem teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

Qualcomm, Samsung’un 2nm teknolojisine göz dikti 14

Şirketin CEO’su Cristiano Amon, Taipei’deki W Hotel’de düzenlenen bir basın toplantısında gelecek amiral gemisi Snapdragon işlemcileri için Samsung Foundry ile çalışmayı ciddi şekilde düşündüklerini açıkladı. Bu da Qualcomm’un çift kaynaklı stratejiye döneceği anlamına geliyor. Şirket, işlemcilerin üretimini iki farklı kaynaktan (Samsung Foundry ve TSMC) alarak riskleri azaltmayı amaçlıyor.

Snapdragon 8 Gen 5’in, Samsung Foundry’nin 2nm işlem teknolojisini kullanması, Qualcomm’un işlemci üretimindeki stratejik tercihlerinde önemli bir değişiklik olacak. Şirket, önceki nesil Snapdragon yongalarında yaşanan aşırı ısınma ve güç verimliliği sorunlarını çözmek için yeni bir yol arayışında.
Snapdragon X Elite’li ASUS Vivobook S 15 Türkiye’de ön siparişe açıldı!

ASUS Vivobook S 15 Türkiye fiyatı ne kadar? Ülkemizde ön siparişe giren Snapdragon X Elite’li bilgisayar neler sunuyor?

Eğer Samsung Foundry 2nm işleme teknolojisinde yeterli verimliliği sağlayabilirse, bu Qualcomm için önemli bir adım olabilir ve Snapdragon 8 Gen 5’in başarısı için kritik bir rol oynayabilir.

Sizce Qualcomm bu stratejiyle başarılı olabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
25
2024
0
181: Teachers are being silenced. What can be done about it?

181: Teachers are being silenced. What can be done about it?

How is the anti-CRT movement harming and silencing teachers, what damage will it ultimately do to students, and what can...

Spread the love <3
Mar
30
2024
0
Linux kullanıcıları üzgün! USOM’dan o siteye erişim engeli

Linux kullanıcıları üzgün! USOM’dan o siteye erişim engeli

Türkiye ve dünyada hızla yükselen siber tehditleri tespit ederek gerekli önlemleri alabilmek için kurulan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM),...

Spread the love <3

Developer with ADHD? You’re not alone.

[Ed. note: While we take some time to rest up over the holidays and prepare for next year, we are...

Spread the love <3
May
03
2024
0
Yapay zeka ve ayılar karşı karşıya!

Yapay zeka ve ayılar karşı karşıya!

Japonya’nın Toyama Eyaleti, yaban hayatıyla giderek artan karşılaşmaların ardından bir yapay zeka (AI) ayı izleme sistemi başlatıyor. Bu pilot program,...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?