Teknoloji 5 Haziran 2024

Yeni Ryzen AI 300’lü ASUS ProArt P16 Türkiye’de ön siparişe açıldı!

ASUS, yaratıcı profesyoneller için tasarladığı yeni ProArt dizüstü bilgisayar serisini duyurdu. Üç farklı form faktöründe gelen yeni ProArt modelleri, taşınabilirlik ve gücü bir arada sunarken, yaratıcılığı her ortamda desteklemeyi hedefliyor.

Serinin öne çıkan modeli ProArt P16, 50 TOPS’a kadar performans sunan AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemci ve 321 TOPS’a kadar performans sunabilen NVIDIA GeForce RTX 4070 dizüstü bilgisayar GPU’su ile geliyor.

Yeni Ryzen AI 300’lü ASUS ProArt P16 Türkiye’de ön siparişe açıldı! 22

14,9 mm inceliğinde ve 1,85 kg ağırlığındaki ProArt P16, gelişmiş yapay zeka destekli iş akışları için tasarlandı. Cihazda ayrıca hızlı şarj desteği, harici ekran bağlantısı için çift 40 Gbps USB4 portu, HDMI 2.1 FRL bağlantı noktası ve hızlı aksiyon kamerası aktarımları için UHS-II MicroSD kart okuyucu bulunuyor.

Yeni Ryzen AI 300’lü ASUS ProArt P16 Türkiye’de ön siparişe açıldı! 23

Daha fazla taşınabilirlik arayanlar için ise 1,38 kg ağırlığındaki ProArt PX13, 360 derece dönebilen menteşesiyle dizüstü bilgisayar, çadır, stand veya tablet olarak kullanılabiliyor. Yüksek çözünürlüklü 3K ASUS Lumina OLED ekranı ile dikkat çeken ProArt PX13’te de AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su yer alıyor.

Ultra hızlı WiFi 7 bağlantısının yanı sıra, hızlı şarj desteği, harici ekran bağlantısı için çift 40 Gbps USB4 portu, HDMI 2.1 FRL bağlantı noktası ve hızlı aksiyon kamerası aktarımları için bir UHS-II MicroSD kart okuyucu bulunuyor.

Yeni Ryzen AI 300’lü ASUS ProArt P16 Türkiye’de ön siparişe açıldı! 24

Serinin en hafif ve kompakt modeli olan ProArt PZ13, sadece 0,85 kg ağırlığında ve yapay zeka özellikli Snapdragon X Serisi işlemci, 3K ASUS Lumina OLED ekran ve Copilot+ PC AI özellikleriyle dikkat çekiyor. Manyetik olarak takılan tam boyutlu çıkarılabilir klavyesiyle hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen PZ13’te, uzun ömürlü 70 Wh pil ve suya ve toza dayanıklılık için IP52 sınıfı koruma özellikleri de bulunuyor.

Yeni ProArt dizüstü bilgisayarlar, ASUS DialPad, yapay zeka destekli StoryCube ve MuseTree uygulamaları ve ProArt Creator Hub kontrol merkezi gibi yaratıcılığı kolaylaştıran yazılımlarla geliyor. StoryCube, dijital varlık yönetimi, sahne kategorizasyonu ve klip oluşturma için yapay zeka desteği sunarken, MuseTree ise görsel fikirleri hızlıca hayata geçirmek ve düzenlemek için tasarlandı.

Yeni Ryzen AI 300’lü ASUS ProArt P16 Türkiye’de ön siparişe açıldı! 25

Yeni ProArt dizüstü bilgisayar serisinde, ASUS ve CapCut iş birliğiyle kullanıcılara altı aylık ücretsiz özel bir CapCut üyeliği sunuluyor. Bu üyelik, premium özelliklere, binlerce uygulamaya, esnek bir düzenleme iş akışına, yapay zeka destekli araçlara ve geniş bir stok kütüphanesine erişim sağlıyor.

Shiftdelete.net

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
27
2024
0
Photo-sharing community EyeEm will license users’ photos to train AI if they don’t delete them

Photo-sharing community EyeEm will license users’ photos to train AI if they don’t delete them

EyeEm, the Berlin-based photo-sharing community that exited last year to Spanish company Freepik after going bankrupt, is now licensing its...

Spread the love <3
Mar
09
2024
10
Microsoft Copilot, beklenen özelliğe kavuştu!

Microsoft Copilot, beklenen özelliğe kavuştu!

Geçtiğimiz sene yapay zeka alanında önemli gelişmeler yaşandı. Bunlar arasında en çok konuşulanı, OpenAI‘ın yapay destekli destekli botu ChatGPT‘yi kullanıma...

Spread the love <3
Nis
16
2024
0
Amazon Music follows Spotify with an AI playlist generator of its own, Maestro

Amazon Music follows Spotify with an AI playlist generator of its own, Maestro

Spotify isn’t the only company to dabble with using AI to generate playlists — on Tuesday, Amazon said it would...

Spread the love <3

SEO Boost Hizmetimiz: Web Sitesini Üst Sıralara Taşıyan Stratejiler

SATIŞLARIMIZI 1 HAFTA İÇERİSİNDE 3’E KATLADIK! Giriş: Her işletme, online varlığını güçlendirmek ve hedef kitlesiyle daha fazla etkileşim sağlamak için...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?