Teknoloji 8 Haziran 2024

iPhone’ların yerini mi alacak? Apple’dan ilginç patent

Apple, akıllı gözlüklerle ilgili şaşırtan bir patent başvurusu yaptı, tabi bu durum da haliyle yeni bir akıllı gözlük söylentilerini yeniden alevlendirdi. Apple’ın bu gözlüklerle iPhone’un yerini almayı hedeflediği söyleniyor. Peki şirketin, geçtiğimiz günlerde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yaptığı yeni bir patent başvurusu ne anlama geliyor? İşte detaylar…

Apple’ın aldığı bu yeni patent, akıllı gözlük çerçeve ve kollarının katlanabilir bir mekanizmayla donatılacağını gösteriyor. Yeni Apple akıllı gözlük patent başvurusu, “Dual-Axis Hinge Mechanism” (Çift Eksenli Menteşe Mekanizması) olarak adlandırılmış. Bu mekanizma sayesinde akıllı gözlük kolları katlanabiliyor, açılabiliyor ve elektronik bileşenler düzgün bir şekilde çerçeve içine yerleştirilebiliyor.

iPhone’ların yerini mi alacak? Apple’dan ilginç patent 16

Apple Glass (akıllı gözlük), iPhone’un sunduğu birçok uygulama ve özelliğe erişim sağlamayı planlıyor. Yani, gözlüklerinizi taktığınızda cebinizde bir iPhone taşıyor gibi olacaksınız, ama elbette çok daha hafif ve pratik. Apple yeni patent aldığı bu akıllı gözlük ile iPhone’un yerini almayı hedefliyor deniliyor. İnanması zor tabi ama, bir o kadar da merak uyandırıyor.
Apple yapay zekayı başka bir isimle tanıtabilir!

10 Haziran’da yapılacak WWDC’de Apple yapay zekasını Apple Zeka olarak tanıtabilir. Yeni raporlar Apple’ın OpenAI ile anlaşmasını gösteriyor.

Hepimiz Google Glass’ı hatırlıyoruz, 2013 yılında büyük bir heyecanla piyasaya sürülmüş ve ardından gelen tepkilerle gündem olmuştu. Google Glass kullanıcıları, gizlice video kaydetme ve başkalarının gizliliğini ihlal etme gibi sorunlarla karşılaşmıştı. Hatta bu kullanıcılara “Glassholes” gibi pek de hoş olmayan lakaplar takılmıştı. Apple, akıllı gözlük konusunda bu tür olumsuzlukları yaşamamak için daha dikkatli davranmak istiyor olabilir.

iPhone’ların yerini mi alacak? Apple’dan ilginç patent 17

Apple Glass’ın gelecekte iPhone’un yerini alabilecek bir yenilik olarak büyük bir potansiyele sahip olduğu açık. Ancak, bu teknolojinin yaygınlaşması ve kullanıcılar tarafından benimsenmesi için daha fazla geliştirme ve test sürecine ihtiyaç var. Bu tür patent başvuruları ile gündeme gelen Apple akıllı gözlük, gelecekte gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası olabilir mi? Belki de sabahları evden çıkarken telefonumuzu almak yerine gözlüklerimizi takacağız. Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

source

Spread the love <3

You may also like...

Nis
04
2024
0
NASA picks 3 teams to design the next generation of moon buggy

NASA picks 3 teams to design the next generation of moon buggy

NASA has given three space companies the chance to design the next generation moon buggy — but only one design...

Spread the love <3
Mar
16
2024
8
Apple vs Samsung: En çok satan akıllı telefon markaları belli oldu!

Apple vs Samsung: En çok satan akıllı telefon markaları belli oldu!

Son yıllarda akıllı telefon pazarındaki rekabet bir hayli kızışmış durumda. Üreticiler, rakiplerini geride bırakabilmek ürün yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. Tabii...

Spread the love <3

Flutter vs React Native vs. Swift/Kotlin In 5 Minutes

Download my latest social to-do list app, Todewy: … Spread the love <3

Spread the love <3
Mar
29
2024
0
Teknoloji Muhabbeti 24. bölüm bu akşam sizlerle

Teknoloji Muhabbeti 24. bölüm bu akşam sizlerle

Bu içerik ilk olarak Teknoloji Muhabbeti 24. bölüm bu akşam sizlerle adresinde yayınlandı Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net. source Spread the...

Spread the love <3
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim ?